FOTOGRAFIA NOWORODKOWA

Sesje noworodkowe – im szybciej tym lepiej. Nowo przybyłe maleństwa nie są zainteresowane naszym światem, wolą porządnie pospać, a śpiący maluszek to idealny model zdjęć.

 

SESJA NOWORODKOWA / NOWOŚCI

Sesja noworodkowa jest przeżyciem wyjątkowym pod wieloma względami. Niezwykła pamiatka na zawsze.
Przede wszystkim należy pamiętać, że sesje noworodkowe wykonuję do drugiego tygodnia życia, kiedy maluszki najwięcej śpią i chętnie “współpracują”.

Zdjęcia mogą być wykonywane zarówno w studio, jak i w domu czy w plenerze. Najważniejsze jest to, aby mały model czuł się komfortowo. Sesja fotograficzna zawsze odbywa się w towarzystwie rodziców.

Podczas sesji w studio wykorzystujemy skrzyneczki, koszyczki, czapeczki czy maskotki. W moim studio jest duży wybór ubranek, kocyków i przeróżnych akcesoriów, które możemy użyć podczas sesji. Namawiam rodziców, żeby zabrali też coś swojego z domu, coś osobistego, cos, co jest dla nich ważne.

Zarówno w studio jak i w domu rodziców należy zadbać o to, aby pokój był odpowiednio ogrzany, by maluszek czuł się dobrze. Przed sesją zawsze omawiamy z rodzicami szczegóły i pomysły dotyczące sesji. Bardzo proszę rodziców o zapoznanie się z moim portfolio, ze stylem zdjęć przeze mnie wykonywanych.

Cierpliwość i wyrozumiałość to cechy które powinien posiadać każdy fotograf noworodkowy. Dziecko nie zawsze chce współpracować podczas wykonywania zdjęć i trzeba to zrozumieć, poczekać i dołożyć wszelkich starań, aby pociecha czuła się dobrze przez cały czas kiedy będzie w centrum uwagi.

To nasz najmniejszy model ustala przebieg sesji. Jest czas na karmienie, jedzenie i przytulanie. Czas sesji noworodkowej zależy od maluszka, czasami jest to 1.5 godziny, czasami dopiero po 1.5 godziny dopiero zaczynamy robić zdjęcia.

Wybierając fotografa noworodkowego kierujcie się jego doświadczeniem. Powierzacie największy skarb w ręce obcej osoby, miejcie pewność, że jest to osoba doświadczona i profesjonalna.
Jeżeli masz pytania dotyczące zdjęć – nie zwlekaj i skontaktuj się, koniecznie gdy maleństwo jest jeszcze w brzuszku.